Kategorie
Imprezy

Kiermasz 2022

Kiermasz adwentowo-bożonarodzeniowy w Chrząszczycach 27 listopad 2022

Pierwszy dzień Adwentu – rozpoczął  się Nowy  Rok  Liturgiczny.

Adwent – przyjście – czas oczekiwania na przyjście nowego, czas  oczekiwania na przesilenie zimowe, kiedy dzień zrówna się z nocą, czas  na oczekiwanie narodzenia Jezusa, na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. To okres radosnych przygotowań, czas pomagania potrzebującym, czas jarmarków, kiermaszów,  tradycyjnych spotkań ze św. Mikołajem.

Bożonarodzeniowy kiermasz w naszej parafii rozpoczął proboszcz  Ks. Krystian krótkim nabożeństwem i pobłogosławieniem wieńców i świec adwentowych, po czym dzieci mogły spotkać się ze świętym Mikołajem.  W tym czasie dorośli mogli delektować się grzanym winem i  zrobić zakupy w bogato zaopatrzonych budkach. Były pierniki przygotowane przez nasze parafianki, była kiełbaska z grilla. Można było nabyć opłatki, kalendarze, wianki, stroiki, ozdoby choinkowe.  Pogoda dopisała,  frekwencja również.

Należą się serdeczne podziękowania dla organizatorów jarmarku – Parafialnego Zespołu Caritas.

Relację z kiermaszu przygotowała Danuta z Folwarku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *