Kategorie
Imprezy

Piknik rodzinny 2023

01.10.2023 Chrząszczyce

Już małymi kroczkami zbliżamy się do wielkiej uroczystości w przyszłą niedzielę, gdy nasza parafia będzie obchodziła 100-letnie urodziny. Tak, sto lat temu, 7-go października 1923 roku kardynał Adolf Bertram dokonał konsekracji kościoła na „Chrząbeckim Wzgórzu”. Właśnie w tą niedzielę nasz proboszcz Krystian zaprosił wszystkich parafian na festyn rodzinny, który zorganizował z parafianami z Chrząszczyc i Złotnik. Była grochówka, kiełbaski z grilla, pieczony dzik (jak przybyłam na piknik, już brakło surówki, zadowoliłam się więc sosem tzatzykowym), no i oczywiście kołacz i kawa. Było też piwo, ale za nie już trzeba było zapłacić. Pogoda dopisała. Sporo ludzi, atmosfera bardzo dobra, można było spotkać wielu znajomych i poplotkować. Teraz spokojnie czekamy na urodziny 100 lat  naszego kościoła.

Do zobaczenia!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *