Kategorie
Imprezy Kościelne

Nabożeństwo kolędowe z cyklu „Śpiewamy i gramy dla Pani z Góry Karmel”

Kościół parafialny pw. MB  Szkaplerznej

i św. Stanisława Biskupa

Chrząszczyce 14.01.2024

Kolejne śpiewanie i granie dla Pani z Góry Karmel w naszej Parafii odbyło się jak co roku w niedzielę, w piękne prawdziwie zimowe popołudnie. Chór parafialny pod batutą Joachima Konska oraz Schola Parafialna pod kierownictwem Marietty Weidler dali nam godzinny koncert kolęd. W naszym kościele zebrała się mniej liczna niż to dawniej bywało, grupa miłośników wspólnego śpiewania kolęd. Mamy okres wzmożonej zachorowalności, szczególnie wśród osób wcześniej urodzonych. Proboszcz ks. Krystian Ziaja po odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza podziękował tym osobom, które odeszły do wieczności, a które stały od początku tego śpiewania i grania dla Pani z Góry Karmel a szczególnie pani Krystynie Kiełbasa oraz Katarzynie Długosz. Po zakończeniu koncertu kolęd nastąpiły śpiewy na Wystawienie Najświętszego  Sakramentu a po modlitwach wszyscy wspólnie zaśpiewali na zakończenie kolędę „Cicha noc”.

Warto było wsłuchać się w brzmienie najpiękniejszych kolęd wykonanych przez nasz parafialny chór i grupę młodzieży za Scholi.

Koncert zrelacjonowała Danuta z Folwarku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *