Kategorie
Kościelne

DROGA KRZYŻOWA

Folwark 19.03.2024 r.

Droga Krzyżowa jest jednym z najbardziej poruszających i znaczących obrzędów w chrześcijaństwie, a jej głębokie znaczenie jest zawarte w kontekście zrozumienia męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Droga Krzyżowa składa się z 14 stacji reprezentujących wydarzenia z ostatnich chwil Jezusa Chrystusa. W okresie Wielkiego Postu, wierni w skupieniu i z modlitwą na ustach, kroczą naśladując drogę Jezusa Chrystusa rozważając Jego ostatnie chwile. W Folwarku Droga Krzyżowa odbyła się we wtorek 19 marca. Przybyło bardzo dużo wiernych z naszej parafii w Chrząszczycach. Przechodziliśmy ulicami naszej wioski zatrzymując się przy kapliczkach, między innymi przed kapliczką z 1888 r. nowo wyremontowaną przez mieszkańców naszej wsi. Drogę Krzyżową poprowadził ks. proboszcz Krystian Ziaja.

Danuta z Folwarku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *