Kategorie
Imprezy

WAKACJE U FAROURZA 2024

Chrząszczyce 28.06.2024 r.

Dzisiaj w piątek 28.06.2024 r. dzieci z naszej parafii z Chrząszczyc, Folwarku, Górek i Złotnik  spotkały się jak co roku na plebanii naszego kościoła parafialnego pod wezwaniem M.B. Szkaplerznej i św. Stanisława Biskupa.

Proboszcz ks. Krystian Ziaja organizuje te spotkania od 2002 roku, z przerwą  w czasie pandemii Covid, dla dzieci od 3 do 12 lat. Pilnowaniem dzieci zajmują się wolontariuszki, które przynoszą również pomoce do animacji. Panie Ania i Helena zajmowały się przygotowaniem śniadanka oraz ciasteczek i innych słodyczy. Dzieciom najbardziej smakują kanapki z dżemem i nutellą. Przed śniadaniem panie z parafialnego Caritasu, Klaudia i Róża organizują dzieciom różne gry i zabawy. O 11-ej było śniadanie poprzedzone wspólną modlitwą. Po śniadaniu zorganizowano salon beauty, gdzie pod nadzorem starszych  dziewcząt tworzono biżuterię, malowano paznokcie, pleciono warkoczyki. O 12-ej  państwo Lasar przywieźli lody. Były wspaniałe o różnych smakach, też spróbowałam! Chłopcy grali w bilard i  ping-ponga. Ponieważ było bardzo ciepło (28 stopni Celsjusza), urządzono dzieciom lanie wodą. Na zakończenie odbyła się dyskoteka z tańcami. Wrażenia dzieciaków niesamowite! Wszystkie były zadowolone i obiecały że w przyszłym roku też przyjdą. Słowa uznania i podziękowania dla naszego proboszcza za zorganizowanie spotkania, jak również dla wszystkich Jego pomocników.

Też tam byłam – Danuta z Folwarku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *